Kolik stojí zelená extenzívní střecha ?

Cenová nabídka zpracovaná dle Vašich požadavků, co od zelené střechy očekáváte, je závislá na více faktorech  - jak bude střecha vypadat, jak moc se o ni musím starat a kolik mne bude stát.

Hlavními faktory při výběru typu zelené střechy je požqdavek na vzhled střechy a potřebná údržba.- Tyto dva hlavní aspekty rozhodují, jaký typ zelené střechy bude navržen. Podle toho rozlišujeme střechy s intenzivní ( vyšší množství substrátu pro vhodný růst travin, keřů a stromů - náročnější údržba a potřeba zavlažování, větší nároky na statiku střechy ) nebo extenzivní zelení ( nižší výška substrátu, suchomilné rostliny typu sukulenty, rozchodníky apod. - téměř bezúdržbové provedení, bez nutnosti závlahy, menší nároky na zatížení střech ). 

Dále má na cenu vliv sklon střechy, protože na šikmých střechách od určitého sklonu je nutné použít protiskluzového systému, bez kterého se na rovných střechách můžeme obejít.

Dopravní dostupnost a lokalita stavby má také vliv na cenovou kalkulaci.

A v neposlední řadě i velikost plochy zelené střechy. Na větších střechách vychází ceny lépe, než u malých střech. Čím členitější tvar střechy, tím více detailů, tedy větší náročnost realizace.

Cenovou nabídku Vám zpracujeme zcela zdarma, nezávazně - pouze s přesnější specifikací od Vás - rozměry střechy, sklon, místo a typ požadovaného ozelenění. Pokud potřebujete v nějaké věci poradit, rádi Vám pomůžeme.

V průměru se realizace zelených střech pohybuje v cenovém rozmezí 1000-1800 ,- Kč/m2 - pro přesné vyčíslení dle složitosti realizace ( umístění - lokace, členitosti střechy, množství prostupů, výšky objektu, dopravní dostupnosti apod.) prosím využijte zadávacího formuláře či kontaktů níže.